معده انگلستان فرانسوی بازیکنان تاریخ

معده: انگلستان فرانسوی بازیکنان تاریخ فرانسه لیگ برتر انگلیس الکساندر لاکازت farance

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی صداي مردم را نمي خواهيد بشنويد؟

بی تردید آیت ا… موسوی خوئینی ها از نقش آفرینان در انقلاب اسلامی بود؛ شاید همراه ترین یار امام هم او بود چنان که بعد از تبعید بنیانگذار انقلاب اسلامی به نجف، ا

صداي مردم را نمي خواهيد بشنويد؟

صداي مردم را نمي خواهيد بشنويد؟

عبارات مهم : اسلامی

بی تردید آیت ا… موسوی خوئینی ها از نقش آفرینان در انقلاب اسلامی بود؛ شاید همراه ترین یار امام هم او بود چنان که بعد از تبعید بنیانگذار انقلاب اسلامی به نجف، او هم راه این شهر را در پیش گرفت تا در کلاس های امام حضور داشته باشد و در دهه 50 جهت پخش اعلامیه های امام بازداشت و به 15سال حبس محکوم که بعد از 10ماه آزاد شد و به پاریس نزد امام رفت. اعتماد بنیانگذار انقلاب اسلامی به موسوی خوئینی ها به اندازه ای عیان بود که از او جهت پست های مهم استفاده کرد و تسخیر سفارت آمریکا هم با نام موسوی خوئینی ها گره خورد.

صداي مردم را نمي خواهيد بشنويد؟

پس از رحلت امام بود که موسوی خوئینی ها به تدریج تصمیم گرفت تا از عرصه مناصب مدیریتی و اجرایی دور شود البته سنگ اندازی بعضی که از اعتماد امام به موسوی خوئینی ها ناراضی بودند هم در تصمیم او جهت سکوت و کنار رفتن تاثیر داشت. اکنون چند صباحی است که موسوی خوئینی ها مورد نیاز دانسته تا نظر هایش را منتشر کند آیا که اگر بعضی او را در خط امام نمی دانند ولی موسوی خوئینی ها هنوز بر عهد خود با بنیانگذار انقلاب اسلامی جهت حفظ و تقویت انقلاب اسلامی پایبند هست. موسوی خوئینی ها به خوبی می داند انتقاد یا اظهارنظرهایش زمینه را جهت هجمه به خودش آماده می کند ولی عزم او جهت نوشتن و نه گفتن راسخ است.

چه کسانی صدای مردم را بشنوند؟

اکنون که انقلاب اسلامی کم کم به آخر چهارمین دهه خود می رسد، مسئولان بار دیگر تاکید دارند که باید به خواست ملت عمل شود و پای درددل آنها نشست؛ باید صدای مردم را شنید و به آن توجه کرد ولی زنگ هشدار زمانی به صدا درمی آید که عملکردها با شعارها همخوانی ندارد. در روزهای منتهی به 22 بهمن بود که بسیاری از مسئولان از جمله آیت ا… جنتی بر لزوم شنیدن صدای مردم تاکید کردند. آیت ا… موسوی خوئینی ها اکنون این پرسش را مطرح کرده که چه کسانی باید صدای مردم را بشنوند؟ شاید در همان لحظه نخست اذعان شود که شنیدن صدای مردم وظیفه مسئولان است ولی این عنوان دارای زیرمجموعه هایی هست. موسوی خوئینی ها طی یادداشتی که در خبر رسان تلگرام منتشر کرده به بیانات آیت ا… جنتی دبیر شورای نگهبان اشاره دارد و توضیحات و سوالاتی را مطرح کرده است.

بی تردید آیت ا… موسوی خوئینی ها از نقش آفرینان در انقلاب اسلامی بود؛ شاید همراه ترین یار امام هم او بود چنان که بعد از تبعید بنیانگذار انقلاب اسلامی به نجف، ا

صدای اعتراض مردم را شنیده اید؟

موسوی خوئینی ها بعد از تبریک 22 بهمن به بیانات جنتی در «نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» مبنی بر اینکه «ما نیز باید هرچه می توانیم به مردم برسیم و درد مردم را بفهمیم و صدای آنها را بشنویم، در کنار مردم باشیم همین طور که تاکنون مردم در کنار ما بوده اند» اشاره کرده و نوشته است: «حوادثی که از روز هفتم دی ماه شروع شد همه را عمیقا دلواپس کرد، ولی این فایده را نیز داشت که مسئولان بلندپایه کشور و از آن جمله، آیت ا… جنتی علی رغم شیوه معمول، که هر لحظه دیگران را به انجام وظایفشان توصیه می کنند، این بار حداقل در سخن، به وظیفه خود نیز اشاره کرده اند و گفته اند: «ما نیز باید درد مردم را بفهمیم و صدای آنها را بشنویم و…» موسوی خوئینی ها سپس تصریح کرده که «از دبیر محترم شورای نگهبان می پرسم که آیا جنابعالی و سایر اعضای محترم شورای نگهبان در رابطه با وظایفی که برعهده دارید به خاص راجع به تایید یا عدم تایید صلاحیت افراد جهت نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، صدای اعتراض مردم را شنیده اید؟ این پرسش تنها راجع به رد صلاحیت ها نیست، بلکه راجع به بعضی تایید شدگان نیز هست. یادآوری می کنم که جناب آقای جنتی در همین نشست گفته اند: «ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم صدای کسی درنیاید، مردم باید حرفشان را بزنند». موسوی خوئینی ها سپس از دوگانگی ها راجع به شنیده صداها انتقاد کرد و از جنتی پرسیده است: «تاکنون چه کسی انتظار داشته است که صدای کسی درنیاید؟ آیا دولت فعلی و دولت های گذشته چنین انتظاری داشته اند؟ در این دولت ها، حتی در دولت های نهم و دهم، همواره صدای مردم از طریق رسانه ها بر سرشان بلند بوده هست؛ حتی رسانه ملی کشور صدای خودش را بیش از صدای مردم آنقدر بر ضد دولت فعلی بلند کرده است که صدای همه را درآورده است و این هم از شاخصه های ماست که روزی نیست مگر آنکه رسانه ملی کشورمان بر ضد مدیر جمهور منتخب ملت یا دولت او برنامه ای داشته باشد».

ماهیت اعتراض مردم چیست؟

موسوی خوئینی ها در ادامه آورده است: «در اینجا نمی توانم از یادآوری توصیه ای صرف نظر کنم: بنده انکار نمی کنم که مردم پرسشها معیشتی دارند و این پرسشها عمیق و گسترده هست، ولی این مطلب مهم نباید دستاویز کسانی شود که می خواهند علت تمام نارضایتی ها را بر دوش این دولت و دولت های گذشته بگذارند، کسانی که با کارها نسنجیده خود به شخصیت انسانی، سیاسی و اجتماعی مردم لطمه ها و صدمات شدیدی وارد کرده اند و ضربه هایی به روحیه آزادی خواه و آزاده ملت زده اند که زخم ناشی از پرسشها معیشتی و اقتصادی را دردناک تر و عمیق تر از آنچه هست، احساس می کنند.

صداي مردم را نمي خواهيد بشنويد؟

پس مقامات عالی کشور مانند آیت ا… جنتی باید با بصیرت مورد نیاز به اعتراض های مردم نگاه کنند و در عمق زخم ناشی از پرسشها معیشتی و اقتصادی، زخم های عمیق تری را ببینند. اگر همه مقامات عالی کشور مانند جناب آیت ا… جنتی به اعتراضات مردم نگاه کنند و هرکس چنان سخن بگوید که گویا این اعتراضات، در واقع، اعتراض به عملکرد دیگران و به خاص دولت بوده است و خواهد بود نه اعتراض به من و به عملکرد من، ممکن است امید به اصلاح امور، خدای نخواسته، به یأس مبدل شود و چنین مباد.» در نهایت موسوی خوئینی ها مردم را به حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد و نوشت: «بار دیگر بیست ودوم بهمن را به ملت بزرگوار کشور عزیزمان ایران تبریک عرض می کنم و امیدوارم، اگر پرسشها جسمی مانع نشود، بتوانم در راهپیمایی این روز فرخنده شرکت کنم. امیدوارم همه کسانی که مشکلی جهت حضور در این راهپیمایی ندارند در آن شرکت کنند تا این پیروزی افتخارآمیز و غرورآفرین همواره جهت ملت ماندگار گردد و کسی یا کسانی نتوانند آن را مصادره کنند، ان شاءا…»

آرزوی بزرگ

بی تردید آیت ا… موسوی خوئینی ها از نقش آفرینان در انقلاب اسلامی بود؛ شاید همراه ترین یار امام هم او بود چنان که بعد از تبعید بنیانگذار انقلاب اسلامی به نجف، ا

واژه های کلیدی: اسلامی | اعتراض | انقلاب | مسئولان | اعتراضات | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz