معده انگلستان فرانسوی بازیکنان تاریخ

معده: انگلستان فرانسوی بازیکنان تاریخ فرانسه لیگ برتر انگلیس الکساندر لاکازت farance

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بدهکاران مهریه در حراجی ، کارشکنی دلالان سکه

با وجود برگزاری ۱۴ حراجی سکه جهت ایجاد تعادل در قیمت‌های بازار ، هر چند که تا ۵۰ درصد حباب قیمتی تخلیه شده، ولی همچنان متعادل نشده هست. در کنار عوامل تأثیرگذار

بدهکاران مهریه در حراجی ، کارشکنی دلالان سکه

کارشکنی دلالان سکه/ بدهکاران مهریه در حراجی

عبارات مهم : بازار

با وجود برگزاری ۱۴ حراجی سکه جهت ایجاد تعادل در قیمت های بازار ، هر چند که تا ۵۰ درصد حباب قیمتی تخلیه شده، ولی همچنان متعادل نشده هست. در کنار عوامل تأثیرگذار مانند زیاد کردن قیمت دلار و طلا در بازارهای جهانی بعضی دلالان و افراد هستند که با پافشاری می خواهند قیمت سکه را اوج نگه داشته و در این مورد کارشکنی می کنند.

به گزارش ایسنا، با زیاد کردن قیمت سکه و رکوردشکنی های آن در امسال که از شهریورماه به اوج رسید، بانک مرکزی حراجی سکه را از طریق بانک کارگشایی شروع کرد تا قیمت ها به تعادل کشیده شود. بر این اساس حدود ۱۴ جلسه حراج سکه برگزار شده است و در آن بسته های ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ تایی سکه نیم و تمام بهار آزاد فروش رفته هست. حراجی که معمولا در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه برگزار می شود با اعلام قیمت پایه از سوی بانک مرکزی شروع و در نهایت با حداکثر قیمت به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به فروش می رود.

بدهکاران مهریه در حراجی ، کارشکنی دلالان سکه

تازه ترین گزارشی که سلیمانی -مدیرعامل بانک کارگشایی- به ایسنا اعلام کرده حاکی از آن است که در این ۱۴ حراجی برگزار شده است در مجموع حدود ۹۳ هزار و ۶۲۰ قطعه سکه فروش رفته که تا ۵۴ هزار و ۹۰۰ قطعه تمام و ۴۱ هزار و ۱۳۰ قطعه نیز نیم بها بوده است.

در چند حراجی ها برگزار شده است جریان به گونه ای متفاوت پیش رفته به طوری که حدود ۱۰ جلسه اول استقبال به شدت زیاد بود، ولی در ادامه کمتر شد و از هیجان افتاد. از سویی در بعضی روزها قیمت ها به گونه ای رقم خورد که دیده می شد نسبت به قیمت وقت در بازار آزاد هم بالاتر رفته و ظاهرا با ضرر خریدار همراه بود.

با وجود برگزاری ۱۴ حراجی سکه جهت ایجاد تعادل در قیمت‌های بازار ، هر چند که تا ۵۰ درصد حباب قیمتی تخلیه شده، ولی همچنان متعادل نشده هست. در کنار عوامل تأثیرگذار

بر اساس توضیحات مدیرعامل بانک کارگشایی در ابتدای شروع حراجی قیمت سکه حدود ۲۰۰ هزار تومان حباب داشت، ولی در ادامه این حراجی ها بی تأثیر نبود و تا حد زیادی از حباب آن را تخلیه کرد به طوری که اکنون به کمتر از ۱۰۰ هزار تومان رسیده هست. هر چند که قیمت نهایی سکه تمام تفاوت چندانی با روزهای ابتدایی حراجی ندارد و علت این عنوان در چند مورد قابل بررسی هست. بنا بر گفته سلیمانی از سویی در این مدت قیمت طلا در بازار جهانی رو به زیاد کردن رفت و دلار نیز بویژه در بازار کشور عزیزمان ایران روند رو به رشدی داشت که در مجموع قیمت نهایی سکه را تحت تأثیر قرار داد به طوری که به مرور با وجود خالی شدن حباب، قیمت عوض کردن چندانی نکرد. از این رو اگر حراجی برگزار نشده و در این باره اقدام نمی شد حتما در حال حاضر قیمت سکه بالاتر از قیمت کنونی بود.

مدیرعامل بانک کارگشایی، به واکنش‌ها بعضی دلالان در بازار اشاره داشت که در زیاد کردن قیمت بی تأثیر نیست، هر چند که این نمی تواند علت مهم جهت زیاد کردن قیمت سکه باشد و عمده آن به همان اوج بودن قیمت طلا و دلار برمی گردد، ولی در قیمت بالای سکه ظاهرا بعضی می خواهند بازار را در شرایط موجود نگه دارند و پافشاری هایی وجود دارد تا حراجی سکه را بی تأثیر نشان داده و جریان را به گونه ای دیگر پیش می برند. با این حال سلیمانی اعتقاد است که این جریان کاملا تائید شده است نیست ولی قابل تأمل است.

وی راجع به اوضاع مشتریان و کسانی که در حراجی شرکت می کنند هم گفت که در میان آن ها افرادی هستند که ممکن است در هر حراجی تکرار شوند اعم از زن ها و مردها و در بین آن ها دلالان هم حضور دارند. بعضی جهت خرید و فروش سکه می خرند، بعضی جهت سرمایه گذاری و نگه داشتن آن به حراجی می آیند و هستند گروه هایی که جهت مصارف خانگی اقدام به خرید می کنند به طوری که به عنوان نمونه می خواهند سکه ای به عنوان مهریه پرداخت کنند که ترجیح می دهند آن را در حراجی بخرند.

بدهکاران مهریه در حراجی ، کارشکنی دلالان سکه

با این حال مدیرعامل بانک کارگشایی با اعلام اینکه حراجی سکه فعلا ادامه دارد گفت که حراجی در نهایت به ایجاد تعادل در بازار منتهی می شود.

واژه های کلیدی: بازار | برگزاری | سلیمانی | تأثیرگذار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz