معده انگلستان فرانسوی بازیکنان تاریخ

معده: انگلستان فرانسوی بازیکنان تاریخ فرانسه لیگ برتر انگلیس الکساندر لاکازت farance

گت بلاگز اخبار اجتماعی باافزایش ساعت کارکلافه ارزش نکنید! ، مخالفت با زیاد کردن ساعت کار, کارمندها روزی22دقیقه کار می کنند

درحالی که بعضی مراکز پژوهشی، میانگین ساعات کار بافایده کارکنان دولت را فقط 22 دقیقه می‌دانند، و دو ساعت کار در روز (11 ساعت در هفته) را خوش بینانه‌ترین حالت برآ

باافزایش ساعت کارکلافه ارزش نکنید! ، مخالفت با زیاد کردن ساعت کار, کارمندها روزی22دقیقه کار می کنند

مخالفت با زیاد کردن ساعت کار/کارمندها روزی22دقیقه کار می کنند؛باافزایش ساعت کارکلافه ارزش نکنید!

عبارات مهم : بیکاری

درحالی که بعضی مراکز پژوهشی، میانگین ساعات کار بافایده کارکنان دولت را فقط 22 دقیقه می دانند، و دو ساعت کار در روز (11 ساعت در هفته) را خوش بینانه ترین حالت برآورد کرده اند، اخباری از مراجع رسمی شنیده می شود که مسئولین ذیربط به بهانه اجرای دستورات اخیر مدیر جمهور روحانی، می خواهند ساعات کار کارمندان را زیاد کردن دهند!

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی؛ امید است این خبر صحت نداشته باشد، لیکن علی رغم عقل و منطق است و برداشتی نادرست و سطحی از سخنان مدیر جمهور می باشد. ایشان در سطوح کلان و تصمیم ساز مدیریتی بر ضرورت تلاش و وقت گذاشتن زیاد تاکید داشتند نه در رابطه با کارمندان عادی که از بیکاری در همان 8 ساعت نیز کلافه هستند. البته 80 درصد بیکاری پنهان در کشوری که محتاج تحرک و تلاش مضاعف است جای تاسف دارد آن هم در شرایطی که بعضی کشورها، میانگین ساعات کاری خود را به 6 ساعت در روز رسانده اند.

اما باید دید مسئله کجاست و راه حل درست کدام است؟ مسئله هنگامی که مهم تر جلوه می کند که بدانیم این آفت تنها در قوه مجریه نیست، سایر قوا هم با نشانه هایی همچون انباشته شدن پرونده های حقوقی و کیفری و صف طولانی جهت پیگیری و اعلام رای در دادگاه ها و دادسراها و همچنین معطلی های زحمت آور در ادارات ثبت اسناد و امثال آن، طولانی شدن روند پیگیری به طرح ها در مجلس و پرداختن به حاشیه ها، با این معضل دست به گریبان هستند و اصولاً تاکنون مرکز و مرجعی به میانگین ساعات کار بافایده در سایر قوا و دستگاه ها پرداخته و آماری هم ارائه نشده هست. این توصیه را هم اضافه کنیم که در تمام قوا و دستگاه ها استثناهائی نیز وجود دارد که تمام وقت کار می کنند.

باافزایش ساعت کارکلافه ارزش نکنید! ، مخالفت با زیاد کردن ساعت کار, کارمندها روزی22دقیقه کار می کنند

در هر حال آنچه مسلم است این است که این ناکارآمدی در بخش شخصی خیلی کمتر است و شاید علت مهم این باشد که در بخش شخصی اگر کار و تلاش نباشد. امنیت شغلی کارکنان به مخاطره می افتد و حتی شرکت منحل و ورشکست می شود ولی در بخش های حاکمیتی بخاطر نظام دستمزدی، آن حقوق ثابت ماهیانه در هر شرایطی برقرار است و البته چاره ای هم ظاهراً نیست، یک تحقیق میدانی ثابت می کند، کارکنان دولت خودشان هم از تلف شدن و بیکاری 8 ساعت در روز کلافه هستند و می گویند کاری ارجاع نمی شود که انجام دهیم! البته هستند اداراتی که متقاضی زیاد دارند و اینجا ارباب رجوع از تعلل و کندی کار مسئولین و کارکنان شکایت می کنند. در مجموع ناکارآمدی بخش دولتی و حاکمیت در خدمات رسانی به مردم شاید معلول عوامل زیر باشد:

1- ضعیف شدن احساس تعلق و وابستگی به نظام و در نتیجه عدم تلاش و خلاقیت و دلسوزی جهت حل پرسشها درست علی رغم آنچه نسل مدیران و کارکنان دولت در دهه اول انقلاب باور داشت و عمل می کرد.

درحالی که بعضی مراکز پژوهشی، میانگین ساعات کار بافایده کارکنان دولت را فقط 22 دقیقه می‌دانند، و دو ساعت کار در روز (11 ساعت در هفته) را خوش بینانه‌ترین حالت برآ

2- ضعف نظارت بر عملکرد کارکنان دولت و سایر قوا و دستگاه ها، و تشریفاتی شدن این امر در دفاتر ارزیابی عملکرد وزارت منزل ها و شرکت ها و سایر دستگاه ها و نهادهای نظارتی.

3- تراکم کار در بعضی حوزه های تصدی گری و ضعف در توزیع متناسب کارها در همه سطوح.

4- عدم تفاوت میان آنان که خوب کار می کنند و آنان که سهل انگار هستند. یعنی فقدان یک نظام تشویق و تنبیه مناسب.

5- ورود عده قابل ملاحظه ای به بخش های دولتی به صرف داشتن رابطه و پارتی بازی و محروم شدن افراد شایسته در این مسابقه ها. یعنی همان مدیران عالی که بعضی خودشان نماینده سهم خواهی جریانات سیاسی هستند، اتوبوس های نیروهای وفادار به خود را در سطوح پایین تر بکار می گیرند و در آخر می توان به سرایت بداخلاقی ها و دور شدن از ارزش ها و فرهنگ اسلامی و انقلابی از بزرگان کشور به سطوح پائین و کارمندان و مردم عادی نیز اشاره جدی داشت و به مسئولین برنامه و بودجه نیز هشدار داد که اگر خود را مقصر بسیاری از نابسامانی های این حوزه می دانند، به جای پرداختن به راه حل های سطحی و بی فایده، کمی عمیق تر و جدی تر بیاندیشند و حداقل قبل از هر موضع گیری و ارائه راه حل، آن را در اتاق فکر شرکت حساس و زیربنایی خود مطرح نمایند، شاید به فضل خداوند متعال این ناهنجاری بزرگ، رو به اصلاح رود.

باافزایش ساعت کارکلافه ارزش نکنید! ، مخالفت با زیاد کردن ساعت کار, کارمندها روزی22دقیقه کار می کنند

ش

واژه های کلیدی: بیکاری | دستگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz